İllete Göre Trafik Kazası Haritası
22 Mayıs 2021

İllere Göre Trafik Kazası Haritası
Türkiye, trafik kazalarının en çok gerçekleştiği ülkelerin başında gelme gibi bir özelliğe sahiptir. Bu durumun ortaya çıkarmış olduğu maddi ve manevi zararlar son derece fazla olabilmektedir. Bu noktada illere göre trafik kazası haritası üzerinden en çok trafik kazasının nerede olduğunu görmek mümkündür. Türkiye’de yoğun bir şekilde yaşanan bu kazalar sonrasında maddi ve manevi tazminat gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Böyle anlarda trafik kazası avukatı ile mahkeme süreci başlatılabilmektedir.
Trafik Kazası Haritası Bize Neyi Gösteriyor?
Geçtiğimiz yıllara baktığımızda, trafik kazalarının çok yoğun bir şekilde gerçekleştiğini görmekteyiz. Buna göre ülkemizde 33 saniyede bir trafik kazası olmaktadır. Yıl içinde 1 milyona yaklaşan trafik kazaları gerçekleştiği için günlük olarak 2500 civarında trafik kazası gerçekleşmektedir. Türkiye’de en çok trafik kazasının gerçekleştiği kent ise İstanbul. Ülkemizin en büyük kenti olan İstanbul içinde toplam trafik kazalarının yaklaşık olarak yüzde 34’ü bu şehirde yaşanmaktadır. Trafik Kazası Avukatı Bunun yanı sıra İstanbul’dan sonra ikinci sırada en çok kazanın olduğu il ise Ankara olarak kayıtlara geçmiştir. İllere göre trafik kazası haritası ile alakalı olarak İzmir ve Bursa’nın, ilk iki ili takip ettiğini görmekteyiz. Bu şehirlerden sonra ise Antalya, Kocaeli gelmektedir.
En az trafik kazasının ortaya çıktığı kentler de haritada gösterilmektedir. Buna göre Ardahan kentinde trafik kazaları oldukça azdır. Bu ili takip eden kentler ise Kilis, Tunceli, Hakkari, Bayburt’tur. İstanbul içinde en çok kazanın olduğu ilçe ise Ümraniye olarak karşımıza çıkıyor.
Trafik Kazaları Gün İstatistikleri
Trafik kazalarının belli günlerde yoğunlaştığını görmekteyiz. Buna göre en çok trafik kazası Pazartesi günü yaşanmaktadır. Saat dilimi ise 14 ile 15 arasındaki zaman zarfını kapsamaktadır. Bunun yanı sıra Cuma günleri, en çok kazanın olduğu bir diğer gündür. Diğer bir istatistik ise trafik kazalarındaki kadın ve erkeğin rolüne yöneliktir. Kadınlar, yüzde 47 oranında tam kusurlu iken erkekler ise yüzde 49 oranında tam kusurludur. Her türlü trafik kazası sonrasında mahkeme süreci içinde trafik kazası avukatı Ankara ile dava açılabilir.


Yorum ve Sorular

Henüz bir yorum paylaşılmamış. Bir yorum yazın.

Yorum Yaz